Завершився перший (районний) тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2016» у номінації «Захист Вітчизни». Він проводився у два етапи: 16 грудня було представлено досвід роботи (презентація) та написана контрольна робота за фахом а 23 грудня конкурсанти проводили майстер-клас. Переможцем районного конкурсу було визнано учителя Дунаєвецького НВК «ЗОШ I-III ст., гімназія» Свірідова Г.П.
День працівника служби шифрованого зв’язку і режиму секретності Збройних Сил України
23 грудня у Збройних Силах України відзначається професійне свято — День працівника служби шифрованого зв’язку і режиму секретності Збройних Сил України. За свого існування служба захисту інформації та криптології пройшла складний шлях становлення і сьогодні посідає гідне місце в системі управління Збройними Силами України.
Про службу завжди намагались не говорити, і це було виправдано. Чим менше відомо про методи її роботи, тим вона ефективніша. Це свято нечисельної групи спеціалістів, які не афішують ні місця, ні змісту своєї роботи. Але без їхнього вміння та професіоналізму не можливо забезпечити охорону державної таємниці як у державі, так і у Збройних Силах України.
Україна стала першою серед країн колишнього СРСР, яка створила власні Збройні Сили. Тому й виникла необхідність у спеціальних шифрувальних та режимно-секретних службах, які були б спроможні захищати державні та військові відомості в таємниці. Засновником шифрувальної служби у Збройних Силах України став генерал-майор Степан Волинець з групою досвідчених професіоналів своєї справи.
День військовослужбовців оперативного управління (відділу, відділення) штабів усіх рівнів ЗСУ
23 грудня у Збройних Силах України відзначатиметься професійне свято - День військовослужбовців оперативного управління (відділу, відділення) штабів усіх рівнів.
23 грудня 1991 році наказом Міністра оборони України було розпочато формування оперативного управління Головного штабу Збройних Сил України, а у грудні 1996 року наказом Міністра оборони України цей день було встановлено як професійне свято.
Головне оперативне управління Генерального штабу ЗС України - активно діюча структура, яка постійно удосконалюється, генерує і втілює у конкретні справи нові ідеї, думки та погляди, що впливають на діяльність і розвиток Збройних Сил, та інші державні інститути.
Серед головних завдань, які покладаються на Головне оперативне управління Генерального штабу ЗС України:
--організація стратегічного планування та уточнення замислу застосування Збройних Сил України;
- організація підготовки Збройних Сил до виконання покладених на них завдань;
- рганізація територіальної оборони України, контроль за станом бойової та мобілізаційної готовності, боєздатності органів військового управління Збройних Сил, військових формувань та правоохоронних органів;
-аналіз та доведення до військ тенденцій розвитку форм і способів ведення воєнних дій та засобів збройної боротьби;
- підготовка пропозицій щодо формування та реалізації державної політики у сфері оборони, стратегії воєнної безпеки, обґрунтування напрямів розвитку Збройних Сил та рішень про підготовку держави і Збройних Сил до оборони;
- розроблення проектів законів, інших нормативно-правових актів, що входять до його компетенції;
- збір, узагальнення та аналіз інформації щодо реформування та розвитку Збройних Сил,
- здійснення розподілу виділених коштів, призначених на підготовку Об’єднаних сил швидкого реагування, контроль за їх використанням.
Арафатка (вона ж куфія (араб.), вона ж шемаг (англ.), вона ж гутра (Сауд. Ар.)) - в арабських країнах не замінимий атрибут чоловічого гардеробу. Використовується військовими, цивільними і іншими найманцями в усіх можливих гарячих точках для захисту особи від пилу, шиї від сонця і голови від перегрівання, а вночі спасає від холоду. Назва " арафатка" походить від імені Ясіра Арафата, який завжди на публіку з’являвся тільки в чорно-білій куфії, це більш точна назва. Назву шемаг (англ. shemagh) дали цій хустині британські солдати, які носили їх практично всюди в жарких країнах, у тому числі в роки Другої світової війни. Завдяки зручності шемаги були прийняті на озброєння палестинською поліцією, прикордонними силами Йорданії, суданськими Силами Захисту, арабським Легіоном, британськими SAS, не рахуючи інших підрозділів, які носили їх, працюючи в Північній Африці.
Шемаги, зазвичай бавовняні а в армійському стилі - оливкові, з сірим або чорним вишитим малюнком, були прийняті і американськими військовослужбовцями. Їх практичність в посушливому довкіллі, в Афганістані і Іраку, пояснює їх популярність серед солдатів. Арафатки бувають єгипетські, сирійські, йорданські, палестинські, марокканські і навіть аргентинські. Є невелика різниця в малюнку, що утворюється при переплетенні ниток. Військове використання арафатки дуже логічно, оскільки вона не лише захищає голову від сонця, холоду, пилу і піску, але може ще і служити як універсальна річ: - невеликий тент; - петля для підтримки пораненої руки; - онуча - заміна втраченої шкарпетки; - мішок для перенесення спорядження та особистих речей; - рушник; - коротка мотузка; - перев'язувальний матеріал
Гігантський герб України на Дніпрі із човнів створили
українські веслярі у Києві. У флеш-мобі взяли участь 24 екпіжі і 45 атлетів.
Серед них учасники і призери Олімпійських ігор, чемпіони світу та України,
багаторазові переможці чемпіонатів Європи.
Велетенський тризуб із танків та БМП - рекорд від Збройних сил України!
Гігантський Державний Герб України склали із бронетехніки - танків та БМП. Його довжина сягнула 75 метрів, а ширина – 47 метрів. Рекорд встановили під час одного з етапів військових навчань, організованих Генеральним штабом Збройних сил України. Бойове злагодження вояки проходили на полігоні «Широкий лан» у Миколаївській області.
Унікальне досягнення офіційно зафіксували представники «Національного реєстру рекордів України» у номінації «Найбільший тризуб із бронетехніки».
А створили гігантський тризуб бійці танкового батальйону 28-ї механізованої бригади, 80-ї окремої десантно-штурмової бригади та 79-ї окремої аеромобільної бригади.
Армія — це втілення національної гідності народу. Тільки міць збройних сил надає країні ваги на міжнародному рівні. Половина цієї міці, а точніше 54 відсотки Збройних Сил України — це Сухопутні війська. Сьогодні, базуючись саме на Сухопутних військах, в державі створюється сучасна модель Збройних Сил України — оптимальних за чисельністю, мобільних, добре озброєних, всебічно забезпечених і навчених військ спроможних виконувати покладені на них завдання у будь-яких умовах. В той же час Збройні Сили України не повинні бути обтяжливими для держави.
Указом Президента від 18.10.1997 № 1167/97 в Україні встановлено свято - День Сухопутних військ України, яке відзначається щорічно 12 грудня.
Сухопутні війська Збройних Сил України були сформовані у складі Збройних Сил на підставі Указу Президента відповідно до статті 4 Закону України «Про Збройні Сили України» в 1996 році.
Сухопутні війська є головним носієм бойової могутності Збройних Сил незалежної Української держави. За своїм призначенням та обсягом покладених на них завдань вони відіграють вирішальну роль у виконанні Збройними Силами України своїх функцій як у мирний так і у воєнний час.
Сучасні Сухопутні війська України — це міцний моноліт механізованих і танкових військ, ракетних військ і артилерії, аеромобільних військ, армійської авіації, частин і підрозділів протиповітряної оборони, спеціальних військ, частин та установ, технічного й тилового забезпечення. До складу Сухопутних військ входять також військово-навчальні і медичні заклади, система військових комісаріатів, мережа центрів та установ культури, просвіти і дозвілля.
Сухопутні війська за своїм призначенням та обсягом покладених на них завдань відіграють вирішальну роль у виконанні Збройними Силами України своїх функцій я у мирний, так і воєнний час.Основою для створення та керівництва угрупованням військ є оперативні командування(Південне – зі штабом в Одесі, Західне – у Львові і територіальне управління "Північ" — у Чернігові). Вони відповідають за одну і ту ж територію як в мирний так і у воєнний час, що дозволяє при виконанні завдань організовувати і підтримувати тісну взаємодію з місцевими органами самоуправління і найповніше використовувати місцеві ресурси в інтересах Збройних Сил.
Святкування Дня Збройних Сил України та Дня волонтера в гімназії
В Дунаєвецькому НВК «ЗОШ I-IIIст.,гімназія» 04.12.15 відбувся виховний захід «Герої вічно в пам’яті живуть» присвячений Дню Збройних Сил України та Дню волонтера, у якому взяли участь учні старших класів та гості. Серед запрошених перший заступник голови РДА з гуманітарних питань, учасник майдану революції Гідності і Свободи, боєць 7 батальйону ДУК «Правий сектор» - Рудик Андрій Володимирович, волонтер - Бойчук Роман, учасник АТО, колишній учень гімназії - Пекарський Артем, учасник АТО у Добровольчому батальйоні «Золоті ворота» - Пронак Федір Анатолійович.
День Збройних Сил України є щорічним національним святом, яке відзначається з 1993 року. Свято було засноване постановою Верховної Ради України. Дата свята - 6 грудня 1991 року - співпадає з датою ухвалення Закону України «Про збройні Сили України» і приурочена до цієї події.
Збройні сили України — це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності. Збройні сили України забезпечують стримування збройної агресії проти України та відсіч їй, охорону повітряного простору держави та підводного простору у межах територіального моря України.
Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України є Президент України. Безпосереднє керівництво Збройними силами України в мирний та воєнний час здійснює Головнокомандувач Збройних Сил України. Міністерство оборони України, у підпорядкуванні якого перебувають Збройні сили України, бере участь у реалізації державної політики з питань оборони і військового будівництва, координує діяльність державних органів та органів місцевого самоврядування з підготовки держави до оборони, аналізує воєнно-політичну обстановку, визначає рівень воєнної загрози національній безпеці України, забезпечує функціонування Збройних сил і їх готовність до виконання покладених на них функцій і завдань тощо.
На завершальному етапі Місячника військово-патріотичної та оборонно-спортивної роботи, присвяченого 24 річниці Збройних Сил України 3 грудня в Дунаєвецькому НВК «ЗОШ І-ІІІст., гімназія» відбулось військово - спортивне свято «Ну-мо, хлопці !». Участь прийняли юнаки 6-7 класів гімназії (10-11 класи).
16 вересня 2010 року вийшов наказ міністра оборони України Михайла Єжеля N490, згідно з яким 30 листопада святкуватимуть «День радіотехнічних військ Повітряних Сил Збройних Сил України».
Рішення про встановлення цього професійного свята було прийнято враховуючи важливе значення радіотехнічних військ Повітряних Сил Збройних Сил України та з метою підтримання престижу військової служби у військових частинах і підрозділах цього роду військ.
30 листопада 2004 року радіотехнічні війська увійшли до складу Повітряних Сил Збройних Сил України. Під керівництвом першого головнокомандувача Повітряних Сил генерал-полковника Анатолія Торопчина відбулась передача управління черговими силами протиповітряної оборони на командний центр Повітряних Сил.
Радіотехнічні війська Повітряних Сил ЗС України є основним джерелом інформації про повітряну обстановку і призначені для ведення радіотехнічної розвідки повітряних об’єктів та оповіщення військ. Щодоби близько тисячі військовослужбовців у складі бойових обслуг радіолокаційних підрозділів чергових сил здійснюють виявлення та супроводження понад півтори тисячі повітряних цілей, та видають радіолокаційну інформацію у реальному часі.
В останні роки прийнято на озброєння декілька нових та модернізованих типів радіолокаційних станцій, в яких сконцентровано кращі досягнення вітчизняної науки і техніки, враховано досвід бойового застосування та експлуатації радіолокаційної техніки у попередні роки.
18 листопада відзначався День Генерального штабу Збройних Сил України. Генеральний штаб Збройних Сил України - головний військовий орган з планування оборони держави, управління застосуванням Збройних Сил України, координації та контролю за виконанням завдань у сфері оборони іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями, органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, правоохоронними органами, Державною спеціальною службою транспорту і Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України.
ЗАВДАННЯ ГЕНЕРАЛЬНОГО ШТАБУ • стратегічне планування застосування Збройних Сил, інших військових формувань, правоохоронних органів, Держспецтрансслужби і Держспецзв'язку для оборони держави, організація стратегічного розгортання та координація їх підготовки до виконання завдань у сфері оборони держави • розробка та здійснення заходів коротко- та середньострокового оборонного планування у Збройних Силах • забезпечення узгодженості програм розвитку інших військових формувань, правоохоронних органів, Держспецтрансслужби і Держспецзв'язку в частині, що стосується оборони держави • оперативне управління Збройними Силами; • здійснення заходів із всебічного забезпечення Збройних Сил; • забезпечення функціонування системи управління Збройними Силами, іншими військовими формуваннями, Держспецтрансслужбою і Держспецзв'язку • організація і контроль за здійсненням заходів, спрямованих на підтримання військ (сил) Збройних Сил у постійній бойовій та мобілізаційній готовності, комплектування їх особовим складом,проведення призову громадян на строкову військову службу,прийняття громадян на військову службу за контрактом, визначення потреб і ресурсів, необхідних для виконання покладених на Збройні Сили завдань; • організація взаємодії з міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, радами оборони Автономної Республіки Крим та областей під час виконання завдань у сфері оборони держави • забезпечення в межах компетенції міжнародного військового співробітництва Збройних Сил зі збройними силами інших держав • участь у формуванні та проведенні єдиної політики у сфері наукової і науково-технічної діяльності в інтересах Збройних Сил
16 листопада в Україні відзначили День морської піхоти вдруге.Офіційно указ про його запровадження був підписаний у березні торік.З метою відродження та розвитку національних військових традицій, ураховуючи важливу роль морської піхоти Військово-Морських Сил Збройних Сил України у забезпеченні обороноздатності держави, і відповідно до статті 112 Конституції України, Указом в.о. Президента України № 352/2014 від 31-го березня 2014-го року в Україні встановлено нове професійне військове свято - «День морської піхоти», яке щорічно відзначається 16-го листопада.
Морська піхота України — два окремих батальйони у складі Військ берегової оборони Військово-морських Сил України. Батальйони входять до складу об'єднаних сил швидкого реагування та дислокувалися у Феодосії ( 1-й обмп) та Керчі ( 501-й обмп). Після захоплення півострова російськими військами, із двох батальйонів у понад 650 солдатів, вірними Україні залишилися 196 (1-го — 137, та 501-го — 59 морпіхів). Після анексії Криму в морській піхоті України залишилось 200 чоловік. Нині вони служать в Одесі та Миколаєві і доукомплектовуються особовим складом. У 2014 році морська піхота України відправлена в зону АТО.За час її проведення загинуло 10 військовслужбовців морської піхоти.
Основними загальними завданнями морської піхоти є дії, спрямовані на захоплення пунктів базування ВМС, портів, островів, окремих ділянок побережжя супротивника. Якщо ж основну частину десанту складають підрозділи сухопутних військ, Морська піхота висаджується в передових ешелонах для захвату пунктів і ділянок на побережжя і забезпечення висадки на них основних сил. В батальйоні морської піхоти України пріоритетом є миротворча діяльність і боротьба з терористичними формуваннями, ведення військових дій на своїй території, відсіч агресії з боку противника.
26 – День Об’єднаного оперативного командування Збройних Сил України (Наказ Міністра оборони України від 12.09.07)
30 - День спеціаліста військово-соціального управління Збройних Сил України(наказ Міністра оборони України від 03.06.11 №303)
Лютий
15 – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав(Указ Президента України від 11.02.04 №180/2004 Цей день приурочений до роковин виведення військ СРСР із Афганістану)
17 – День Служби пального. З 2006 року ця дата відзначається в ЗС України.
25 - День інженерно-авіаційної служби авіації Збройних Сил України
28 - День штурманської служби авіації ЗС України(Наказ Міністра оборони України від 11.09.2008р. №427)
Березень
01 - Всесвітній день цивільної оборони
перша п’ятниця – День професійного сержанта Збройних Сил України
05 – День військових сполучень(наказ Міністра оборони України №670 від 10.12.07)
23 – День працівника квартирно-експлуатаційного забезпечення Збройних Сил України(наказ Міністра оборони України №670 від 10.12.07)
25 - День Служби безпеки України(Указ Президента України від 22.03.01. №193/2001)
26 - День Національної гвардії України (Указ Президента України від 11 лютого 2000 р. № 228/2000)
27 – День інженерно - аеродромної служби Збройних Сил України(наказ Міністра оборони України від 12.08.10 №421)
Квітень
12 - Всесвітній день авіації та космонавтики. День працівників ракетно-космічної галузі України(Указ Президента України від 13.03.97 №230/97)
14 – День Національної академії оборони України
19 - День військової служби правопорядку(наказ Міністра оборони України №755 від 28.12.07)
26 - День Чорнобильської трагедії. Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф.
Травень
08 - День Червоного хреста і червоного півмісяця. Відзначається з 1953 року
08 - День солдатської матері. Щороку, в другу неділю після Паски(наказ Міністра оборони України від 04.05.11 №239)
09 - День Перемоги . Державне свято
12 - Міжнародний день медичної сестри.
18 – День військової науки
28 - День прикордонника(Указ Президента України від 21.05.03 №431/2003)
29 – Міжнародний День миротворців ООН(Указ Президента України від 30.04.03 №374/2003)
29 – День топографічної служби Збройних Сил України(наказ Міністра оборони України від 22.04.09 .№ 196)
Остання неділя – День військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту
Липень
03 - День зенітних ракетних військ Повітряних Сил ЗС України(наказ Міністра оборони України від 07.02.11 № 70)
12 грудня - День відкритих дверей у Військовій академії
(м. Одеса)
12 грудня 2015 року о 10.00 у Військовій академії (м. Одеса) відбудеться День відкритих дверей.
З 10.00 до 12.00 всі бажаючі зможуть побачити інфраструктуру військового вишу, побувати на спортивному майданчику, в класах, аудиторіях, казармах, де навчаються і проживають курсанти, відвідати музей академії і храм Святих Рівноапостольних Кирила та Мефодія.
Військова академія (м. Одеса) – це сучасний міжвидовий військовий навчальний заклад, який має глибокі історичні традиції та більш ніж вікову історію і здійснює підготовку військових фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр» та «магістр» для Збройних Сил України та інших військових формувань, підготовку цивільних фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр», мовну підготовку військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, підвищення кваліфікації військовослужбовців і науково-педагогічних працівників та підготовку студентів за програмою підготовки офіцерів запасу: Підготовка військових фахівців Підготовка цивільних фахівців Мовна підготовка військовослужбовців та працівників Збройних Сил України Підвищення кваліфікації військовослужбовців та науково-педагогічних працівників Підготовка студентів за програмою підготовки офіцерів запасу
У Військовій академії зосереджено потужний науково-педагогічний потенціал. Наукові ступені і вчені звання мають близько ста чоловік.
Військова академія (м. Одеса) має сучасну навчально-матеріальну базу, основу якої складають класи і лабораторіїакадемії, оснащені необхідним навчальним і лабораторним обладнанням, зразками озброєння і військової техніки, технічними засобами навчання та сучасною обчислювальною технікою, а також комп’ютерні класи з підключенням до мережі Інтернет та бібліотека з читальним залом.
Для виконання вправ навчальних стрільб в пункті постійної дислокації є стаціонарний стрілецький тир, а такожпневматичний та електронний тири.
Спортивні споруди та місця для занять з фізичної підготовки включають зал спортивних і рухових ігор, тренажерний зал, спеціалізований зал для рукопашного бою, спортивний майданчик з гімнастичними спорудами, майданчик для гри у баскетбол, смуга перешкод, футбольне поле із замкнутою біговою доріжкою.
Для проведення наукових досліджень та підвищення рівня навчального процесу у Військовій академії створені науково-дослідні лабораторії у складі факультетів підготовки спеціалістів високомобільних десантних військ, підготовки спеціалістів військової розвідки та спеціального призначення, підготовки спеціалістів матеріально-технічного забезпечення та підготовки спеціалістів ракетно-артилерійського озброєння.