четверг, 23 марта 2017 г.

«Кузня захисників України-2»

«Кузня захисників України-2»

18-19 березня 2017р. в м. Бориспіль Київської обл. був проведений тематичний Всеукраїнський інструкторсько-методичний семінар «Кузня захисників України-2». Я з великим задоволенням зголосився і прийняв участь у ньому. 

«Кузня захисників України» був започаткований у квітні 2016 року «Всеукраїнським об’єднанням військово-патріотичних організацій» (ВОВПО) для інструкторів (керівників) військово-патріотичних організацій, що займаються вихованням дітей та молоді України.

 Основною метою семінарів є перепідготовка інструкторів (керівників) та підготовка нових інструкторів (виховників) з національного військово-патріотичного виховання дітей та молоді за новітніми сучасними програмами початкової військової підготовки з використанням стандартів НАТО і досвіду сучасних реалій ведення війни, знайомство з історією українського війська, українською ідентичністю та розвитком неформальної освіти.
Програма нинішнього  семінару містила теоретичні та практичні заняття з військового рукопашу та поведінки в екстремальних умовах. Учасниками семінару стали представники 9 регіонів України, а саме: керівники та тренери клубів , активісти військово-патріотичного виховання, вчителі предмету «Захист Вітчизни», волонтери та учасники АТО. Захід проходив на базі ДПТНЗ «Бориспільский професійний ліцей» при сприянні Департаменту освіти і науки Київської облдержадміністрації. Всі учасники були забезпечені якісним харчуванням, проживанням та місцем для занять. 
 Юрій Пустовій (керівник ГС ВОВПО, майстер 2-го дану з рукопашного бою, ВПСК «Каскад») та Олександр Корнієнко (співзасновник бойового Спасу, Центральний клуб бойової підготовки «Спас») ознайомлювали учасників семінару з військовим рукопашем: прикладна акробатика, захист від ударів, звільнення від захватів, захист від удару палкою і ножем, захист від погрози ножем, пістолетом та автоматом, зняття чатового, інтуїтивне тренування. 

Були проведені лекції по темі «Поведінка в екстремальних умов та бойових умовах», презентації діяльності ВОВПО і військово-патріотичних клубів.
Після проходження навчання та складання випробовувань(атестації) кожен учасник отримав сертифікат та невеличкі презенти від організаторів. Всі учасники семінару отримали нові знання з військового рукопашу, враження та досвід, який  передадуть своїм вихованцям та однодумцям.








вторник, 14 марта 2017 г.

День українського добровольця

День українського добровольця


                                                                                                                                       

В Україні 14 березня вперше відзначається День українського добровольця. День установлений 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості. 

Добровольці. Ті, хто стали солдатами, тому що того вимагав борг – боронити рідну землю від ворога. Хтось в мирному житті був лікарем, хтось менеджером, кухарем, програмістом, хтось був студентом та кинув навчання. Загалом у воєнному конфлікті на Сході брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. 

 Саме завдяки добровольцям – їхній мужності, відданості національним інтересам і щирому патріотизму вдалося зупинити російського агресора, дати змогу мобілізувати сили в тилу й озброїти армію.Вони врятували країну і пройшли пекло найтяжчих бойових операцій.Іменами добровольців, що віддали на фронті свої життя, називають вулиці та проспекти українських міст.

Герої живуть поряд із нами

Герої живуть поряд із нами

Захід з такою назвою був проведений у гімназії 3 березня. Організатором цієї події були учні 4-В гімназійного класу ( кл. керівник Свірідов Г.П.) . У гості були запрошені Башинський Юрій Володимирович – підполковник запасу, учасник бойових дій у Афганістані та Скляр Микола Федорович – військовослужбовець ЗСУ, учасник АТО. Багато цікавих моментів та епізодів дізнались учні про бойове життя гостей. Зустріч супроводжувалась показом відеоматеріалів про події далекої афганської війни  та нинішньої на сході України. Гімназисти завірили воїнів про те , що будуть гідні їхнім подвигам.   









понедельник, 6 марта 2017 г.

Жінки в українській армії

Жінки в українській армії

В українській армії служать майже 50.000 жінок, серед яких– 17 тисяч  це жінки -військовослужбовці. Більш як 1600 з них – офіцери, понад 4700 сержанти та 9770 солдати військової служби за контрактом.
Разом з тим на тлі загального збільшення чисельності жінок у Збройних Силах України  і на відміну від більшості іноземних армій склалась ситуація, коли досі немає жодної жінки-генерала, нараховують усього 14 полковників (з них 10 полковників медичної служби), 129 підполковників (з них 78 підполковників медичної служби), 372 майора.
Жінка може служити за контрактом на будь-якій посаді, але мати спеціальності, визначені в законодавстві. Зазвичай це телеграфіст, радіотелеграфіст, бухгалтер, діловод, телефоніст. Тому необхідно дбати, аби жінки могли навчатися за більшістю військових спеціальностей поруч з чоловіками.Відповідно до наказу Міністра оборони України № 46 «Про введення в дію Переліку посад офіцерського складу, на які можуть призначатися жінки, прийняті на військову службу за контрактом у добровільному порядку», жінки можуть бути призначені на такі посади: офіцер/психолог, офіцер/народознавець, офіцер з правового виховання, офіцер/психофізіолог, перекладач, старший начальник (помічник начальника) фінансової служби, старший (молодший) науковий співробітник, начальник аптеки, начальник лазарету (медпункту), начальник відділення поліклініки (санаторію, будинку відпочинку), старший ординатор і т.д і т.п. . Тому жінки не можуть бути командирами гармат, танків і бойових машин, мінерами, понтонерами й обіймати інші військові посади, пов’язані з надмірними навантаженнями на їх організм.