среда, 29 ноября 2017 г.

Десантно-штурмові війська України

Завжди перші


Особливості нового однострою Десантно-штурмових військ ЗСУ


Військова форма одягу ДШВ

20 листопада міністр оборони Степан Полторак підписав наказ "Про затвердження Правил носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Збройних сил України та ліцеїстами військових ліцеїв". Цей документ замінив собою наказ від 1995 року та означає кардинальну заміну військової форми, емблем та знаків українського війська. Такий крок має на меті повний відхід від радянських традицій і, головне, - від схожості з армією РФ. Робота над розробленням нової форми, правил її носіння тривала понад рік. Над нею працювала величезна команда у Міністерстві оборони разом з волонтерами.
Змінилися правила носіння нових елементів форми, повністю нова символіка, нові знаки розрізнення, в тому числі військових звань та розміщення їх на погонах від ліцеїстів до генералів, нові берети, їх кольори та призначення.
Однак у наказі сказано, що парадну (парадно-вихідну) та повсякденну форму старого зразка та знаків розрізнення до неї дозволяється носити до 1 січня 2019 року. А військовослужбовці, вже звільнені зі служби, але які мають право носити військову форму, можуть носити ту, яка була у них на час звільнення.


















воскресенье, 26 ноября 2017 г.

Однострій сучасних Десантно- штурмових військ ЗСУ

Берет Десантно- штурмових військ ЗСУ
Беретний знак зображує купол парашуту, як символ десантних підрозділів в усьому світі.
Розкриті крила, символ того, що десантні підрозділи, це удар з неба. Більше того, крила — це Архистратиг Михаїл. В світі його вважають покровителем воїнів на загал, і парашутистів – зокрема. В країнах Європи десантники вважають Архистратига Михаїла своїм заступником.
Як у командуючого Небесного воїнства, у Михаїла є вогняний меч, яким він випалює священним вогнем скверну. На емблемі це меч із полум’яним (хвилястим) лезом вістрям до низу.
Є чимало збережених козацьких прапорів, на яких зображено саме полум’яний меч Архистратига Михайла. Він виконував роль покровителя Війська Запорозького низового та всієї України. Напрямок леза — символ удару з небес по землі та символ того, що десантників веде в бій їх покровитель.

Найбільш системно до формування десантних частин підійшла Велика Британія. Першу десантну дивізію було сформовано у складі королівських збройних сил у 1941 році.
В 1942 році вперше запроваджується елемент одягу, котрий почне відрізняти десантників від усіх інших — командир 1-ї десантної дивізії генерал Фредерік Браунінг вводить в користування темно-бордовий берет.
В листопаді 1942 року саме у цих беретах британські десантники пройшли хрещення вогнем у першому бою. Повітряний десант країн Британської Співдружності, зокрема, Канади, так само отримав берети кольору «maroon». Саме у таких беретах десантники Великої Британії, Канади, польських збройних сил на Заході та інших країн брали участь у безпрецедентній за масштабами операції з висадки у Нормандії у червні 1944 року.
Ще в 1943 році британські десантники офіційно надають честь носити темно-бордовий берет 509 парашутному батальйону армії США. Відтоді поступово темно-бордовий колір десантних підрозділів став світовою традицією.
Зараз 59 країн світу (там де десантні підрозділи не є водночас силами спеціальних операції) використовують темно-бордовий берет. Зокрема, це 19 країн НАТО. В деяких країнах десантні підрозділи, що виконують роль спеціальних сил, використовують зелені берети.
Лише 7 (!) країн світу використовують для своїх десантних підрозділів блакитний колір.
Це Росія і країни до останнього часу від неї залежні: Таджикистан, Казахстан, Киргизія, Вірменія, Білорусь, Україна.
Болгарія (єдиний виняток - країна не екс-СРСР) використовує блакитний берет для підрозділу спеціальних сил. Для усього світу блакитний берет є символом міжнародних сил з підтримання миру, що утворюються за рішенням Організації Об’єднаних Націй.
Оскільки Велика Британія перша в світі почала впроваджувати ідею повітряної піхоти ще під час Першої Світової Війни, стала країною, яка сформувала першу повноцінну бойову окрему десантну дивізію і обрала десантникам темно-бордовий колір… з поваги до звитяг британських та американських десантників, що воювали в бордових беретах під час Другої Світової, армії світу визнають темно-бордовий берет як міжнародний загально прийнятий колір берету десантних підрозділів.
Нові традиції: З поваги до звитяг українських десантників, під час нинішньої російсько-української війни, їм пропонується використовувати берет, як єдиний повсякденний та парадний головний убір. Від солдата і до генерала армії. Не кашкет, а берет кольору крові, пролитої в боях за державний суверенітет, територіальну цілісність та свободу України.

День Десантно-штурмових військ

День Десантно-штурмових військ
В Україні вперше відзначили День десантника не 2 серпня, а 21 листопада - у день покровителя десантних військ архістратига Михаїла.
За рішенням президента Порошенка офіційна назву "Високомобільних десантних військ" (ВДВ) змінили на "Десантно-штурмові війська ЗСУ" (ДШВ ЗСУ). (Указ Президента України «Про День Десантно-штурмових військ Збройних Сил України» від 21 листопада 2017р. № 380/2017.)
Заходи до Дня десантника пройшли на Михайлівській площі в Києві у вівторок зранку, під час якої Президент України й військове командування вручили нову символіку:
·         було проведено церемонію заміни блакитного берета на берети кольору maroon разом із новим беретним знаком;
·         вручено штандарт командувача десантно-штурмових військ;
·         вручено прапор роду військ;
·         встановлено текст клятви десантника



Зміну символіки десантників українська влада пояснює бажанням відійти від радянської спадщини та атрибутів російських військ, яких Київ звинувачує в участі у анексії Криму та боях на Донбасі.
"Започаткування нового Дня десантника є частиною українізації історико-політичного календаря - на заміну нав'язаному нам радянсько-російському", - заявив Петро Порошенко.
"Відсьогодні моїм рішенням кольором українського десанту стає темно-бордовий. Це - колір крові, вашої крові, пролитої в боях за Україну", - додав президент.
Він повідомив, що за час конфлікту на Донбасі загинули 469 українських десантників.

Запровадили і новий беретний знак десантників.
 На ньому зображено купол парашута, а також крила й вогняний меч архістратига Михаїла. Цей святий у християнстві вважається "верховним командувачем божого війська у битві проти нечистих сил", пояснюють розробники нової концепції форми.
"Як президент та верховний головнокомандувач також прийняв рішення відійти від радянсько-російської абревіатури ВДВ. Відтак, постановляю запровадити нову назву - Десантно-штурмові війська Збройних сил", - підсумував Петро Порошенко на Михалівській площі.
Під час церемонії заміни беретів новий головний убір отримав командир десантних військ генерал Михайло Забродський, який передав бордові берети командирам десантних бригад, а ті - особовому складу.


Зміни до законодавства

Роз’яснення щодо змін до законодавства про проходження громадянами військової служби в особливий період

28 листопада 2017 року в Офіційному віснику України № 93 буде опубліковано наказ Міністерства оборони України від 27 вересня 2017 року № 499 «Про затвердження Змін до Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України».

У зв’язку з цим Департамент кадрової політики Міністерства оборони України надає роз’яснення щодо Змін:
1. Запроваджується проведення спеціальної перевірки перед першим призначенням військовослужбовців до органів військового управління Збройних Сил на посади керівників, заступників керівників та керівників самостійних структурних підрозділів у цих органах, а також доповнюється перелік посадових осіб, на яких покладається організація її проведення.
2. Звільняються від призову на військову службу за призовом осіб офіцерського складу громадяни, які:
- проходили військову службу або службу у військовому резерві;
- заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за державними органами, підприємствами, установами;
- визнані непридатними до військової служби за станом здоров’я;
- мають на утриманні троє і більше дітей віком до 18 років;
- самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;
- мають на утриманні повнолітню дитину, яка є інвалідом I чи II групи, до досягнення нею 23 років;
- є усиновителями, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років;
- зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;
-  є народними депутатами України, депутатами Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
- є студентами та аспірантами, які навчаються на денній формі навчання.
3. Запроваджується прийняття на військову службу за контрактом офіцерів після проходження ними шести місяців військової служби за призовом осіб офіцерського складу, а не після закінчення строку цієї служби, як було до цього.