среда, 29 ноября 2017 г.

Десантно-штурмові війська України

Завжди перші


Особливості нового однострою Десантно-штурмових військ ЗСУ


Військова форма одягу ДШВ

20 листопада міністр оборони Степан Полторак підписав наказ "Про затвердження Правил носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Збройних сил України та ліцеїстами військових ліцеїв". Цей документ замінив собою наказ від 1995 року та означає кардинальну заміну військової форми, емблем та знаків українського війська. Такий крок має на меті повний відхід від радянських традицій і, головне, - від схожості з армією РФ. Робота над розробленням нової форми, правил її носіння тривала понад рік. Над нею працювала величезна команда у Міністерстві оборони разом з волонтерами.
Змінилися правила носіння нових елементів форми, повністю нова символіка, нові знаки розрізнення, в тому числі військових звань та розміщення їх на погонах від ліцеїстів до генералів, нові берети, їх кольори та призначення.
Однак у наказі сказано, що парадну (парадно-вихідну) та повсякденну форму старого зразка та знаків розрізнення до неї дозволяється носити до 1 січня 2019 року. А військовослужбовці, вже звільнені зі служби, але які мають право носити військову форму, можуть носити ту, яка була у них на час звільнення.


















воскресенье, 26 ноября 2017 г.

Однострій сучасних Десантно- штурмових військ ЗСУ

Берет Десантно- штурмових військ ЗСУ
Беретний знак зображує купол парашуту, як символ десантних підрозділів в усьому світі.
Розкриті крила, символ того, що десантні підрозділи, це удар з неба. Більше того, крила — це Архистратиг Михаїл. В світі його вважають покровителем воїнів на загал, і парашутистів – зокрема. В країнах Європи десантники вважають Архистратига Михаїла своїм заступником.
Як у командуючого Небесного воїнства, у Михаїла є вогняний меч, яким він випалює священним вогнем скверну. На емблемі це меч із полум’яним (хвилястим) лезом вістрям до низу.
Є чимало збережених козацьких прапорів, на яких зображено саме полум’яний меч Архистратига Михайла. Він виконував роль покровителя Війська Запорозького низового та всієї України. Напрямок леза — символ удару з небес по землі та символ того, що десантників веде в бій їх покровитель.

Найбільш системно до формування десантних частин підійшла Велика Британія. Першу десантну дивізію було сформовано у складі королівських збройних сил у 1941 році.
В 1942 році вперше запроваджується елемент одягу, котрий почне відрізняти десантників від усіх інших — командир 1-ї десантної дивізії генерал Фредерік Браунінг вводить в користування темно-бордовий берет.
В листопаді 1942 року саме у цих беретах британські десантники пройшли хрещення вогнем у першому бою. Повітряний десант країн Британської Співдружності, зокрема, Канади, так само отримав берети кольору «maroon». Саме у таких беретах десантники Великої Британії, Канади, польських збройних сил на Заході та інших країн брали участь у безпрецедентній за масштабами операції з висадки у Нормандії у червні 1944 року.
Ще в 1943 році британські десантники офіційно надають честь носити темно-бордовий берет 509 парашутному батальйону армії США. Відтоді поступово темно-бордовий колір десантних підрозділів став світовою традицією.
Зараз 59 країн світу (там де десантні підрозділи не є водночас силами спеціальних операції) використовують темно-бордовий берет. Зокрема, це 19 країн НАТО. В деяких країнах десантні підрозділи, що виконують роль спеціальних сил, використовують зелені берети.
Лише 7 (!) країн світу використовують для своїх десантних підрозділів блакитний колір.
Це Росія і країни до останнього часу від неї залежні: Таджикистан, Казахстан, Киргизія, Вірменія, Білорусь, Україна.
Болгарія (єдиний виняток - країна не екс-СРСР) використовує блакитний берет для підрозділу спеціальних сил. Для усього світу блакитний берет є символом міжнародних сил з підтримання миру, що утворюються за рішенням Організації Об’єднаних Націй.
Оскільки Велика Британія перша в світі почала впроваджувати ідею повітряної піхоти ще під час Першої Світової Війни, стала країною, яка сформувала першу повноцінну бойову окрему десантну дивізію і обрала десантникам темно-бордовий колір… з поваги до звитяг британських та американських десантників, що воювали в бордових беретах під час Другої Світової, армії світу визнають темно-бордовий берет як міжнародний загально прийнятий колір берету десантних підрозділів.
Нові традиції: З поваги до звитяг українських десантників, під час нинішньої російсько-української війни, їм пропонується використовувати берет, як єдиний повсякденний та парадний головний убір. Від солдата і до генерала армії. Не кашкет, а берет кольору крові, пролитої в боях за державний суверенітет, територіальну цілісність та свободу України.

День Десантно-штурмових військ

День Десантно-штурмових військ
В Україні вперше відзначили День десантника не 2 серпня, а 21 листопада - у день покровителя десантних військ архістратига Михаїла.
За рішенням президента Порошенка офіційна назву "Високомобільних десантних військ" (ВДВ) змінили на "Десантно-штурмові війська ЗСУ" (ДШВ ЗСУ). (Указ Президента України «Про День Десантно-штурмових військ Збройних Сил України» від 21 листопада 2017р. № 380/2017.)
Заходи до Дня десантника пройшли на Михайлівській площі в Києві у вівторок зранку, під час якої Президент України й військове командування вручили нову символіку:
·         було проведено церемонію заміни блакитного берета на берети кольору maroon разом із новим беретним знаком;
·         вручено штандарт командувача десантно-штурмових військ;
·         вручено прапор роду військ;
·         встановлено текст клятви десантника



Зміну символіки десантників українська влада пояснює бажанням відійти від радянської спадщини та атрибутів російських військ, яких Київ звинувачує в участі у анексії Криму та боях на Донбасі.
"Започаткування нового Дня десантника є частиною українізації історико-політичного календаря - на заміну нав'язаному нам радянсько-російському", - заявив Петро Порошенко.
"Відсьогодні моїм рішенням кольором українського десанту стає темно-бордовий. Це - колір крові, вашої крові, пролитої в боях за Україну", - додав президент.
Він повідомив, що за час конфлікту на Донбасі загинули 469 українських десантників.

Запровадили і новий беретний знак десантників.
 На ньому зображено купол парашута, а також крила й вогняний меч архістратига Михаїла. Цей святий у християнстві вважається "верховним командувачем божого війська у битві проти нечистих сил", пояснюють розробники нової концепції форми.
"Як президент та верховний головнокомандувач також прийняв рішення відійти від радянсько-російської абревіатури ВДВ. Відтак, постановляю запровадити нову назву - Десантно-штурмові війська Збройних сил", - підсумував Петро Порошенко на Михалівській площі.
Під час церемонії заміни беретів новий головний убір отримав командир десантних військ генерал Михайло Забродський, який передав бордові берети командирам десантних бригад, а ті - особовому складу.


Зміни до законодавства

Роз’яснення щодо змін до законодавства про проходження громадянами військової служби в особливий період

28 листопада 2017 року в Офіційному віснику України № 93 буде опубліковано наказ Міністерства оборони України від 27 вересня 2017 року № 499 «Про затвердження Змін до Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України».

У зв’язку з цим Департамент кадрової політики Міністерства оборони України надає роз’яснення щодо Змін:
1. Запроваджується проведення спеціальної перевірки перед першим призначенням військовослужбовців до органів військового управління Збройних Сил на посади керівників, заступників керівників та керівників самостійних структурних підрозділів у цих органах, а також доповнюється перелік посадових осіб, на яких покладається організація її проведення.
2. Звільняються від призову на військову службу за призовом осіб офіцерського складу громадяни, які:
- проходили військову службу або службу у військовому резерві;
- заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за державними органами, підприємствами, установами;
- визнані непридатними до військової служби за станом здоров’я;
- мають на утриманні троє і більше дітей віком до 18 років;
- самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;
- мають на утриманні повнолітню дитину, яка є інвалідом I чи II групи, до досягнення нею 23 років;
- є усиновителями, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років;
- зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;
-  є народними депутатами України, депутатами Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
- є студентами та аспірантами, які навчаються на денній формі навчання.
3. Запроваджується прийняття на військову службу за контрактом офіцерів після проходження ними шести місяців військової служби за призовом осіб офіцерського складу, а не після закінчення строку цієї служби, як було до цього.

вторник, 24 октября 2017 г.

Подільські поети на відкритті козацької Січі Дунаєвеччини

Подільські поети на відкритті козацької Січі Дунаєвеччини

Організатори свята з нагоди відкриття молодіжної козацької Січі Дунаєвеччини заросили у гості поетів Поділля, які привітали з заснуванням козацького осередку у Підлісному Мукареві і подарували глядачам та учасникам зібрання свої вірші. На сцені виступили Маргарита Шевернога, Ольга Остапчук, Сергій Пантюк. Їх твори змусили усіх замислитись над сьогоденням, відчути єднання та патріотичні прагнення до перемоги.

Молодіжна козацька Січ Дунаєвеччини

 Молодіжна козацька Січ Дунаєвеччини

17.10.2017 р. юнаки  6-Б класу гімназії були запрошені на відкриття молодіжної козацької Січі Дунаєвеччини у с.Підлісний Мукарів. Засновником цього осередку став воїн АТО, патріот, місцевий житель - Пронак Федір Анатолійович. Ще одна заслуга цієї людини, це створення власними силами в стінах місцевої школи музею АТО, який є чи не єдиним у області. Всі експонати оригінальні. По закінченню урочистої частини ми побували у музеї і отримали величезне враження. Це справжній патріот України!

понедельник, 23 октября 2017 г.

Районний фестиваль «Нащадки козацької слави»

Районний фестиваль «Нащадки козацької слави»
Другий рік поспіль в районі, напередодні Свята Покрови Божої Матері, Дня українського козацтва та Дня захисника України, проводиться фестиваль «Нащадки козацької слави».  Програма  заходу передбачає представлення  команди, історичну вікторину та спортивні забави. Участь у фестивалі прийняли учні 5-В класу гімназії. Команда представила муштровий впоряд, показала непогані знання з історії козацтва, здобула перемогу у спортивних забавах і посіла почесне  III-місце серед 24 команд району.Після закінчення фестивалю всіх пригощали козацьким кулішом.

суббота, 30 сентября 2017 г.

Відзначення кращих освітян у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії

Відзначення кращих освітян у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії

Напередодні Дня вчителя, 29 вересня 2017 р. в Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії відбулись Дванадцяті педагогічні читання пам’яті М.М.Дарманського: Актуальні проблеми професійного розвитку майбутніх педагогів у системі неперервної освіти (всеукраїнська науково-практична конференція).
Я прийняв участь у пленарному засіданні із доповіддю «Патріотичне виховання учнівської молоді на уроках фізичної культури та предмета «Захист Вітчизни».

В рамках цієї конференції проводилось вручення Хмельницької обласної премії імені Миколи Дарманського в галузі освіти та науки.
Нагороди отримали:
«Кращий директор ЗНЗ»  Ромась О.С. – директор Кам’янець-Подільської ЗОШ №8;
«Кращий завідувач ДНЗ»  Шевчук О.А. – завідувач ДНЗ «Золотий ключик» м.Нетішин;
«Кращий вчитель»  Гук Л.Є. –вчитель української мови та літератури Шепетівського НВК «Загальноосвітня школа I-III ступенів-гімназія»;
«Кращий вчитель»  Свірідов Г.П.- вчитель фізичної культури та предмета «Захист Вітчизни» Дунаєвецького НВК «ЗОШI-IIIcт., гімназія»;
«Кращий класний керівник»  Владишевська С.В.- класний керівник Кам’янець-Подільського НВК№14;
«Кращий вихователь» Гуменюк О.М.- вихователь Кам’янець-Подільського ДНЗ №18 «Зірочка»

Були нагороджені освітяни у номінаціях «Кращий викладач», та «Кращий науковець». Нагородження проводилось у Хмельницькій обласній філармонії.  

четверг, 28 сентября 2017 г.

Військово патріотичне - виховання учнів

Військово патріотичне - виховання учнів

Військово-партіотичне виховання учнів у Дунаєвецькому НВК "ЗОШ I-IIIст., гімназія"(Хмельницька обл.)


пятница, 15 сентября 2017 г.

Навчальні стрільби

Навчальні стрільби бойовими патронами


15 вересня випала нагода відвідати військовий полігон у м. Кам’янець-Подільський (стрільбище). Перед початком стрільб було проведено інструктаж щодо заходів безпеки. Далі всі присутні були розведені по навчальних місцях. Споряджали магазин набоями, виконували  неповне розбирання та складання автомата АК-74, тренувалися у приготуванні до стрільбі лежачи, потім отримували набої (30 патронів) і виконували стрільбу з АК-74. До речі, навички прицілювання залишились, провів стрільбу непогано. Влучав одиночними пострілами та чергами . Я задоволений, адже останній раз стріляв  більше ніж 30 років назад.










вторник, 29 августа 2017 г.

КУЗНЯ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ - 4


КУЗНЯ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ - 4

З 2 по 4 червня в місті Тернопіль був  проведений Всеукраїнський інструкторсько-методичний семінар "Кузня захисників України- 4"Основна тема навчання: Основи сучасної тактичної підготовки.
Протягом трьох днів інтенсивної практичної роботи учасники семінару відпрацювали наступні завдання: робота в підгрупах (двійках, трійках) і в складі групи; переміщення в підгрупах в різних напрямках; подолання транспортних шляхів і небезпечних зон; дії підрозділу на марші; робота дозора; засідка і контрзасадні дії; робота групи в приміщенні і на сходах та інше.


КУЗНЯ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ – 5

КУЗНЯ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ – 5

12-14 травня 2017р. в м. Київ в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді був проведений Всеукраїнський інструкторсько-методичний семінар "Кузня захисників України - 5". Основна тема навчання: «Домедична допомога».
Програма семінару передбачала вивчення розділів:  BLS - цивільна домедична підготовка;
 CLS - тактична домедична підготовка.
Заняття проводили інструктори Назар Мельничук, Олег Кемінь, Владислав Гайдук, Микола Коробейников з ГО «Захист патріотів», яка заснована у травні 2014р., як гуманітарна ініціатива Світового конгресу українців, задля послідовного розвитку тактичної медицини та невідкладної допомоги в Україні.

Кузня захисників України 3

Кузня  захисників України 3

7-9 квітня в м. Хмельницький  ГС «Всеукраїнське об’єднання військово-патріотичних організацій» в співпраці з Державною прикордонною службою України провели Всеукраїнський інструкторсько-методичний семінар на тему «Індивідуальна підготовка бійця».
В перший день заходу учасники семінару ознайомились з навчально-матеріальною базою НАДПСУ, відвідали краєзнавчий музей та переглянули відеоматеріали про сучасне екіпіруванням солдата в бою на досвіді АТО. 
Другого дня заняття проводились на тактичному полігоні академії. Всі вправи виконувались з навчальною зброєю а саме: утримання зброї, перезарядка, перенос з плеча на плече, різноманітні положення для стрільби, падіння, зміна позиції та повороти стоячи, сидячи і лежачи, переміщення повзком, кроком та бігом, дії в бою на відкритому просторі, дії при стрільбі з-за укриття, робота в парі.
На третій день проводилось заняття з мінно-вибухової підготовки, були представлені різноманітні міни, що застосовуються в сучасних військових конфліктах.
Також пройшло практичне напрацювання основних навиків з тактичної медицини

четверг, 11 мая 2017 г.

Відеорепортаж інструкторсько-методичного семінару "Кузня захисників України 2"

Відеорепортаж інструкторсько-методичного семінару "Кузня захисників України 2"
18-19 березня 2017 року в м.Бориспіль пройшов інстр.-метод. семінар "Кузня захисників України - 2"для інструкторів з військово-патріотичного виховання дітей та молоді України.Прийняв активну участь в семінарі. Отримав великий позитив, знання та навички.

«ДЖУРА – 2017» («СОКІЛ»).

ЗМАГАННЯ З ТЕХНІКИ ПІШОХІДНОГО ТУРИЗМУ. ГРА УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА «ДЖУРА – 2017» («СОКІЛ»).

5 травня в лісовому масиві с. Дем′янківці відбулись 22 відкриті змагання з техніки пішохідного туризму та  перший етап дитячо-юнацької  військово-спортивної патріотичної гри  Українського козацтва «Джура – 2017» («Сокіл»).
На урочисте відкриття змагань завітали: Колісник Володимир Володимировичначальник управління освіти, молоді та спорту Дунаєвецьуої міської ради, Островський Микола Гелярдовичсекретар Дунаєвецької міської ради, Рудик Андрій Володимировичзаступник голови Дунаєвецької РДА, Ісакова Інна Анатоліївнав.о. начальника відділу освіти, молоді та спорту Дунаєвецької РДА та багато шанувальників даного виду змагань.
Учасники  гри «Джура-2017»  змагались у таких видах:
«Впоряд» (стройова підготовка);
«Стрільба»  (стрільба з пневматичної зброї);
«Відун» (інтелектуальна вікторина з історії України);
«Ватра» ( художній номер на військову тематику);
«Медико-санітарна підготовка» (теоретичні питання у вигляді тестів, накладання пов’язок при різних видах кровотеч, фіксація переломів );
«Неповне розбирання та складання АК-74»;
«Спорядження магазина АК».
Другу перемогу поспіль здобув рій Дунаєвецького НВК ЗОШ I-IIIст., гімназія»


В спортивних змаганнях з техніки пішохідного туризму взяли участь 45 команд (180 учасників). На дистанції «Командна смуга перешкод» змагалися 29 команд, а на дистанції «Крос – похід» – 16 команд.

среда, 10 мая 2017 г.

Навчально-польові заняття 2017

                    Навчально-польові заняття 2017
                                                                                                                                                  У   відповідності до вимог Закону України «Про загальний військовий обов’язок і військову службу», «Положення про допризовну підготовку», «Концепції допризовної підготовки та військово-патріотичного-виховання», програми «Захист   Вітчизни», розпорядження голови райдежадміністрації №123/2017-р від 24.03.2017 року «Про організацію та проведення триденних навчально-польових зборів юнаків Дунаєвецького району у 2017 році», розпорядження управління освіти, молоді та спорту Дунаєвецької міської ради №151-н від 12.042017 року «Про проведення триденних навчально-польових зборів(занять у лікувально-оздоровчому закладі) у 2017 році»  з метою  формування почуття патріотизму у підростаючого покоління, набуття школярами знань, умінь та навичок, необхідних для захисту Батьківщини в Дунаєвецькому НВК “ЗОШ I-IIIст., гімназія» з 24-26 квітня 2017 р. були проведені 3-х денні навчально-польові заняття.



Заняття розпочинались на базі ЗОШ №3 а далі здійснювався перехід на тактичне поле с. Дем’янківці.




 Участь у зборах прийняли всі міські школи.



 Кожного дня учні займались вогневою, тактичною, прикладною фізичною підготовкою, тактичною медициною.
Відпрацьовувались дії солдата в обороні(обладнання вогневої позиції);



- дії солдата під час застосування противником зброї масового ураження;


- дії солдата у наступі в складі механізованого відділення;

- дії розвідувального дозору;

- подолання смуги перешкод, марш-кидок на 5 км., метання гранати на дальність;


- індивідуальна підготовка бійця;


- неповне розбирання та складання автомата;

- надання домедичної допомоги в зоні обстрілу і т.д.





Весь запланований матеріал був виконаний, погода сприяла проведенню занять і саме головне –діти залишились задоволеними, все минулось без травм.